Noskaidroti konkursa «Multi-Comfort House 2018» nacionālās atlases kārtas laureāti

Apsveicam RTU AF studentus Helmutu Nežbortu un Beatrisi Šteinu, Laumu Kalniņu un Aivu Dorbi, Lauru Dārtu Ivani un Inesi Gustu ar uzvaru 14. starptautiskā studentu konkursa «Multi-Comfort House 2018» nacionālajā atlases kārtā!
 
Konkursu «Multi Comfort House» augstskolu studentiem rīko būvmateriālu koncerns «Saint-Gobain», aicinot piedalīties arhitektūras, dizaina un būvniecības virzienu studentus. Konkursa mērķis ir veicināt studentu izpratni par akustiskā, termālā un vizuālā komforta nozīmīgumu un tā veiksmīgu integrēšanu arhitektūras risinājumos. Konkurss ik gadu norisinās divās kārtās – nacionālā atlase un starptautiskā kārta jeb fināls.
 
Šī gada konkursa uzdevums bija radīt vīziju multikulturālai kopienai Dubaijā, kurai jāatspoguļo dzīvojamās ēkas, komerctelpu un publiskās vides risinājums.
 
Nacionālā žūrija, kuras sastāvā bija: «Saint-Gobain Latvia» pārstāvji Andris Lujāns un Nauris Ligeikis, RTU mācībspēki  – Arhitektūras fakultātes dekāns profesors Uģis Bratuškins, dekāna vietniece zinātniskajā darbā profesore Sandra Treija, docents Edgars Bondars, kā arī arhitekti Miķelis Putrāms un Guntis Grabovskis, un «Passive House Latvia» pārstāvji Mare Mitrēvica un Ervīns Krauklis, 20. februārī klātienē iepazinās un izvērtēja 17 studentu komandu projektus.
 
Par labāko žūrija atzina RTU AF studentu Helmuta Nežborta un Beatrises Šteinas ar projektu «Oasis», bet 2. vietā ierindojās divas komandas - Laumas Kalniņas un Aivas Dorbes projekts «Three peaks» un Laura Dārta Ivane un Inese Gusta ar projektu «Shipyard community». 
 
Konkursa nacionālās kārtas uzvarētāji saņēma naudas balvas un iespēju pārstāvēt Latviju konkursa noslēdzošajā starptautiskajā kārtā, kas no 12. maija līdz 15. maijam notiks Dubaijā.
 
Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības pārstāvis - Yousof Naser Albuainain Almazrouei.
 
SIA „«Saint-Gobain Celtniecības Produkti» ir franču koncerna «Saint-Gobain» tirdzniecības uzņēmums Latvijā. «Saint-Gobain» projektē, ražo un izplata celtniecības un augstas veiktspējas materiālus, nodrošinot inovatīvus risinājumus izaugsmes izaicinājumiem, energoefektivitātei un vides aizsardzībai.
SIA «Saint-Gobain Celtniecības Produkti» pārstāv zīmolu grupu, kas ražo plaša spektra inovatīvus risinājumus būvniecības videi: «Isover» (pasaules līderis siltumizolācijas materiālu ražošanā), «Weber» (vadošais fasāžu, mūrjavu, flīžu līmju un grīdas sistēmu ražotājs), «Gyproc» (vadošais ģipškartona, ģipša plākšņu un ģipša akustisko griestu risinājumu ražotājs).
Latviešu