Starptautiskā konkursa «Multi Comfort House» nacionālā atlases kārta

20. februārī no plkst. 10 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6 115. auditorijā notiks starptautiskā konkursa «Multi Comfort House» nacionālā atlases kārta.

Konkursa «Multi Comfort House» idejas koncepts ir balstīts uz pasīvo māju attīstību, ņemot vērā vides, ekonomiskos un sociālos aspektus. Ilgtspējīgas būvniecības standarti paredz zemu enerģijas patēriņu, inovācijas izcilam akustiskajam un vizuālajam komfortam, iekšējam mikroklimatam, ugunsdrošībai un ēkas drošībai. To kopš 2005. gada organizē būvmateriālu koncerns «Saint-Gobain», aicinot piedalīties arhitektūras programmu vecāko kursu studentus. Konkursa mērķis ir veicināt arhitektūras studentu izpratni par termālā, akustiskā un vizuālā komforta nodrošināšanu, izmantojot augstvērtīgus arhitektūras un dizaina risinājumus cilvēkam pievilcīgas un ērtas telpiskās vides veidošanā. Konkursā projektējamo objektu funkcijas un ģeogrāfiskās atrašanās vietas katru gadu ir citas.

Šogad konkursa dalībnieku uzdevums ir izstrādāt vīziju dinamiskai starpkultūru kopienas attīstībai un ilgtspējīgai arhitektūrai Dubaijas Kultūras ciematā (Cultural Village of Dubai), Apvienotajos Arābu Emirātos.

Studentu komandas no plkst. 10.05 līdz 11.35 un no plkst. 12 līdz 13.30 prezentēs savas idejas žūrijai, kuras sastāvā ir:  RTU AF dekāns profesors Uģis Bratuškins, profesore Sandra Treija, docents Edgars Bondars, arhitekts un praktiskais docents Guntis Grabovskis, arhitekti Miķelis Putrāms, biedrības Passive House Latvija pārstāvji Ervīns Krauklis un Mare Mitrevica un konkursa organiatoru - uzņēmuma Saint-Gobain Latvia pārstāvis Andris Lujāns.

Plkst. 14.30 žūrija paziņos konkursa nacionālās atlases kārtas rezultātus un apbalvos uzvarētājus.

Labāko ideju autori piedalīsies konkursa starptautiskajā kārtā, kas šogad notiks Dubaijā.

Pagājušajā gadā viena RTU AF studentu komanda izcīnīja pirmo vietu starptautiskā līmenī, bet otra tika atzīta par labāko skatītāju balsojumā.