RTU studentu Mūkusalas teritorijas attīstības vīzija ieguvusi žūrijas atzinību

RTU  Arhitektūras fakultātes studentu izstrādātā Mūkusalas teritorijas attīstības vīzija atzīta par otru labāko šīs Rīgas apkaimes attīstības redzējumu konkursā, kurā piedalījās starpdisciplināras komandas no vairākām Latvijas augstskolām.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta starptautiskajā projektā «Baltic Urban Lab» ietvaros Mūkusalas pilotteritorijas vīzijas izstrādē piedalījās starpdisciplinārās studentu komandas no Latvijas Universitātes, RTU un RISEBA.

Par labāko atzīts RISEBA studentu veikums, bet kā trešais labākais – Latvijas Universitātes studentu izstrādātais projekts. Pirmās vietas ieguvēji balvā saņēma 3000 eiro, otrās vietas ieguvēji – 2000 eiro, bet trešās vietas ieguvēji – 1000 eiro.

Pamatojoties uz padziļinātu izpēti, visas trīs studentu grupas uzsvēra Mūkusalas teritorijas attīstības potenciālu, izveidojot to kā multifunkcionālu pilsētvidi, kas organiski kalpotu gan iedzīvotājiem, gan esošajiem un perspektīvajiem attīstītājiem, gan Rīgas viesiem.

Studentu konkursa darbus vērtēja profesionāla žūrija, kurā piedalījās gan Rīgas domes pilsētas attīstības departamenta speciālisti no stratēģijas vadības pārvaldes, gan speciālisti no pilsētvides attīstības pārvaldes un projektu nodaļas pārvaldes, gan Mūkusalas teritorijas lietotāji, gan pazīstami arhitekti.

Studentu darbi būs aplūkojami arī klātienē – sākotnēji Latvijas universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1, projekta ceļojošās izstādes noslēgumā (šī gada oktobrī) Rīgas domē, Rātsnama 2.stāvā.

Studentu projektu prezentācija notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 9.