Prakse 2018. gada Venēcijas arhitektūras biennālē

RTU studenti aicināti pieteikties praksei 2018. gada Venēcijas arhitektūras biennālē, Latvijas paviljona informācijas centrā. Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē, kas tiek rīkota reizi divos gados.

Pieteikšanās līdz 2018. gada 19. februārim.

Ekspozīcijas norises laiks: 2018. gada 24. maijs — 25. novembris.

Ekspozīcijas norises vieta: Venēcijas Arsenāls.

Ekspozīcijas kuratori: arhitekti Evelīna Ozola un Matīss Groskaufmanis, scenogrāfe Anda Skrējāne, Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa.

Venēcijas arhitektūras biennāle ir vērienīgākā un prestižākā arhitektūras izstāde pasaulē, kas tiek rīkota reizi divos gados. Vairāk informācijas par Venēcijas biennāli: www.labiennale.org.
Latvija Venēcijas biennālē šogad tiks pārstāvēta ar ekspozīciju «100 gadi kopā un atsevišķi». Tā apskatīs daudzdzīvokļu namu kā arhitektūras kategoriju, kas vienlaicīgi piedāvā dzīvi kopā un atsevišķi — kaut arī dzīvoklis sniedz iespēju norobežoties no ārpasaules,
tas vienmēr ir arī daļa no kopīgas telpiskas, sociālas, politiskas un ekonomiskas struktūras.
Latvijas ekspozīcija: togetherandapart.lv; facebook - @latvianpavilion, instagram - @latvianpavilion.

Darba uzdevumi:
• pārzināt Latvijas ekspozīciju un spēt informēt
apmeklētājus par tās koncepciju un struktūru, kā arī
atbildēt uz jautājumiem,
• koordinēt un uzraudzīt Latvijas ekspozīcijas darbību
biennāles darba laikā, uzturēt to kārtībā,
• pārzināt ekspozīcijas tehniskos aspektus un
nodrošināt tās tehnisko funkcionēšanu,
• veidot īsas reportāžas no biennāles, aplūkojot gan
notikumus Latvijas ekspozīcijā, gan arī citu
valstu paviljonos.

Prasības kandidātiem:
• augsta atbildības sajūta, organizētība, spēja ātri reaģēt,
• labas komunikācijas prasmes,
• teicamas angļu un latviešu valodas zināšanas. Itāļu un
citu valodu prasmes tiks uzskatītas par priekšrocību,
• izpratne un interese par arhitektūru, vēsturi un politiku,
kā arī vēlme iegūt jaunas zināšanas.

Mēs piedāvājam:
• darba pieredzi vienā no nozīmīgākajiem pasaules
arhitektūras notikumiem — Venēcijas arhitektūras
biennālē (2 mēnešu garumā),
• iespēju strādāt ar starptautiski atzītiem kuratoriem,
arhitektiem un māksliniekiem, tādējādi iegūstot plašu
kontaktu loku un profesionālas izaugsmes iespējas,
• nepieciešamo apmācību,
• daļēji apmaksātu dzīvesvietu,
• iespēju brīvajā laikā baudīt Venēcijas
unikālo atmosfēru.

Prakses ilgums: 2 mēneši
Prakses norises vieta: Venēcija, Itālija
Prakses norises laiks: 2018. gada 16. jūlijs – 17. septembris vai 16. septembris – 17. novembris.

Pieteikšanās:
Lai pieteiktos prakses iespējai, sūti savu CV un motivācijas vēstuli uz e–pastu klinta.harju@gmail.com līdz 2018. gada 19. februārim, ar norādi «prakse Venēcijas biennālē».

STIPENDIJA
RTU studentiem šai praksei ir iespējams iegūt Erasmus+ programmas finansiālo atbalstu. Informācija pieejama www.rtu.lv/erasmus (Erasmus+ mobilitāte uz programmas valstīm / Prakses mobilitāte). Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar Evitu Miščuku — Evita.Miscuka@rtu.lv, 67089314.