Noskaidroti pirmā piparkūku namu konkursa uzvarētāji

Ar komandu «Candy Crush», «Pretpoli» un «GIN bread» apbalvošanu 20. janvārī noslēdzās RTU Arhitektūras fakultātes studentu pašpārvaldes rīkotais konkurss «Piparkūku nami.»
 
 
Komandām bija jāveido nami no iepriekš saceptām piparkūku mīklas plātnēm, par saistvielu izmantojot cukura karameli un glazūru. Komandas vērtēja žūrija, izvērtējot to sniegumu trijās kategorijās. Par visoriģinālāko konstrukciju atzīts komandas «Candy Crush» veikums, visoriģinālākais dizains bija komandas «Pretpoli» izveidotajam namam, bet žūrijas simpātiju balvu saņēma komanda «GIN bread». Atzinību par ilgtspējīgu domāšanu saņēma komanda «it’s fine». 
 
Šogad konkursā piedalījās pavisam četras komandas. Konkurss tika rīkots pirmo gadu, un, kā stāsta viena no konkursa organizatorēm AF studentu pašpārvaldes vadītāja Luīze Eglīte, konkursa ideja radusies pirms diviem gadiem. Studenti vēlējušies dot iespēju arhitektūras, kā arī citu jomu studentiem un interesentiem izmēģināt citu materiālu modeļu veidošanu, konstrukciju domāšanu, kā arī prezentācijas prasmju izkopšanu. Komandās šogad bija tika studenti, taču rīkotāji vēlas piesaistīt arī tehnikumu audzēkņus un citus interesentus. Studenti iecerējuši piparkūku nama konkursu pārvērst par tradīciju, turpinot to rīkot arī turpmākos gadus. 
 
Piparkūku mīkla konstrukciju veidošanai konkursa rīkotāji saņēmuši no konditorejas «Sala», pūdercukuru saistvielu pagatavošanai no «Dansukker». Piparkūku plātnes cepa studenti, sadarbojoties ar Rīgas tūrisma un radošo industriju tehnikuma audzēkņiem.
 
Latviešu