Apsveicam profesora Ivara Strautmaņa un Gunta Boles balvu laureātus!

Noskaidroti profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmijas un ASV dzīvojošā būvinženiera Gunta Boles balvas laureāti.
 
RTU Arhitektūras fakultātes profesionālās maģistra studiju programmas «Arhitektūra» diplomandei Artai Buceniecei piešķirta profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija. Viņas kursabiedrs Valdis Linde un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) maģistra profesionālo studiju programmas «Transportbūves» 1. kursa studente Endija Namsone saņēma ASV dzīvojošā būvinženiera Gunta Boles balvu. 
 
 
Ivara Strautmaņa prēmijas laureātes Artas Bucenieces diplomprojekts ir «Piekrastes militārais mantojums Mangaļsalas revitalizācijai Rīgā», tā vadītājs – Egons Bērziņš. Profesora Ivara Strautmaņa (1932-2017) Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam AF diplomandam. Šogad prēmijas apjoms ir 1200 eiro, un tās laureāte tika izraudzīta no 10 pretendentiem. Prēmijas mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai.
 
Gunta Boles balvas laureāta Valda Lindes diplomprojekts ir «Cēsu kosmosa izziņas centrs Cīrulīšu kultūrainavā», vadītāja Sandra Levāne. RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles balvu piešķir reizi gadā vienam/-ai RTU Arhitektūras fakultātes (AF) un vienam/-ai Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentam/-ei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti. Guntis Bole ir pirmais arhitektūras un būvniecības izglītības mecenāts Latvijā, viņa balva šogad tika pasniegta jau 26. reizi, un tā ir 2500 ASV dolāru. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir arī Gunta Boles pārstāvis Latvijā – arhitekts Juris Skalbergs. Šogad Gunta Boles balvai bija pieteikušies deviņi studenti no AF un četri no BIF. 
 
Apbalvojumu svinīgā pasniegšana notika 18. janvārī RTU AF. Svinīgā pasākuma laikā laureātus un viesus uzrunāja AF dekāns profesors Uģis Bratuškins, BIF dekāns profesors Juris Smirnovs, AF dekāna vietniece zinātniskajā darbā profesore Sandra Treija, arhitekts Juris Skalbergs un Latvijas Arhitektu savienības prezidente Gunta Grikmane. 
Latviešu