Mobilais dārzs Juglā būs skatāms izstādē PAGALMS

RTU Arhitektūras profesore Sandra Treija, zinātniskā asistente Alisa Korolova kopā ar domubiebriem izveidojuši projektu "Mobilais dārzs Juglā", kas no 11. janvāra līdz 1. februārim būs skatāms izstādē PAGALMS Latvijas Mākslas akadēmijā.

Mobilā dārza projekta autori: Sandra Treija, Alisa Koroļova, Kristīna Āboliņa. Projekts tapis sadarbībā ar Otto Ozolu, J. Lookinland, Egonu Bērziņu, R. Roznoshchik, RTU AF, LU ĢZZF un LU SZF studentiem. Video: J. Lookinland, A. Koroļova, O. Trebuhina, O. Ozols. Fotogrāfijas: O. Trebuhina. Kravas velo: O. Ozols un K. Krēķis.

Izstādes atklāšana notiks 11. janvārī plkst. 18 ar īpašu jauno mākslinieku Lauras un Mārtiņa Veļas performanci.

"Kāds savam piemājas pagalmam ikdienā izskrien cauri, acis nepaceldams, kāds tur stāda rozes, kāds izkar veļu, bet vēl kādam – taciņu tīklojums pāri zālājam ir Visuma kosmiskais modelis ar Smilšu kasti kā Sauli pašā vidū. Pagalmā mīt mūsu bērnība. Spēles, draudzība, uzticēšanās un vilšanās. Bailes nākt mājās un bailes pazaudēt atslēgu. Cauri pagalmam mamma atgriežas no darba, ceriņkrūmā pie sētas visas laimītes apēstas. Cel cik augstu sētu gribi, norobežošanās un privātums ir utopija, neko jau nevar nosargāt! Laiks aiziet, un pagalmus nobruģē mūsu atmiņas," izstādes noskaņu apraksta viena no izstādes kuratorēm, Mākslas vēstures un teorijas apakšnozares 4. kursa studente Iveta Feldmane.

Izstādē apkopoti dažādu paaudžu latviešu mākslinieku darbi, kas tieši vai pastarpināti iekļaujas pilsētas ainavas žanrā un atklāj pagalmu estētiku. Līdzās tādiem lielmeistariem un atzītiem vārdiem mākslā kā Alberts Silzemnieks, Andris Eglītis, Auseklis Baušķenieks, Henrijs Klēbahs, Ieva Iltnere, Ivars Heinrihsons, Juris Baklāns, Kristaps Ģelzis, Kristians Brekte, Līga Purmale, Sandra Krastiņa, Valdis Celms, Vija Maldupe, būs redzami arī jauno mākslinieku darbi, kas tapuši speciāli šai izstādei. Plašajā ekspozīcijā pagalma interpretācijas atspoguļosies dažādos medijos – glezniecībā, grafikā, fotogrāfijā, video, tekstilā, keramikā un instalācijā.

Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmija un tās kuratori - LMA Mākslas vēstures un teorijas nodaļas 4. kursa studenti: Agris Briģis, Anna Emsiņa, Iveta Feldmane, Guntars Gritāns, Uldis Jaunzems-Pētersons, Anete Levenšteina, Baiba Nurža, Monta Ozoliņa, Anete Skuja, Rihards Bebris. Savukārt pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam izstādes norises laikā notiks diskusija par privātās un publiskās telpas attiecībām.

Ekspozīcijā iekļauti darbi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, mākslas galerijas „Māksla XO“, Latvijas Mākslinieku savienības un Mūkusalas Mākslas salona "Zuzānu kolekcijas".

Izstādes darba laiks:
O., T., P., S. 11.00 – 18.00
C. 11.00 – 19.00
Pārtraukums: 14.30 – 15.00
Ieeja izstādē – bezmaksas.
Izstādes norises vieta: Latvijas Mākslas akadēmijas aula.
Kalpaka bulvāris 13, Rīga