Izstāde «Izgaismotā upe»

Arhitektūras fakultātes ātrijā līdz 20 janvārim apskatāma izstāde «Izgaismotā upe», kurā var iepazīties ar sešiem ambicioziem starpdiciplināriem Londonas tiltu izgaismošanas projektiem, kurus veidojuši speciālisti no visas pasaules. Izstādi rīko RTU Arhitektūras fakultāte sadarbībā ar biedrību «Noass».

Izstādes norises laikā, 18. decembrī plkst. 17, paredzēta konkursa finālistu, Londonā bāzētās kompānijas «Arup» pārstāvju - divu gaismas dizaineru  vieslekcija un diskusija par gaismu pilsētvidē.

Izstādē apskatāmie projekti tika atlasīti pērn Londonas pilsētas, fonda «The Iluminated River», Londonas mēra, Rotšildu fonda un citu sadarbības partneru izsludinātajā starptautiskā konkursā. Konkursa organizatori radīja ambiciozu plānu – izgaismot 17 Londonas tiltus pār Temzu, radot vienotu vairāk nekā 2,5 jūdžu garu mākslas darbu.

Konkurss radīja lielu interesi. Tajā piedalījās 105 starpdisciplināras komandas no visas pasaules– arhitekti, inženieri, mākslinieki, programmētāji, vides plānotāji, literāti un citu nozaru pārstāvji.

No pieteiktajiem projektiem konkursa žūrija izvēlējās sešus iespaidīgākos, spilgtākos un ilgtspējīgākos darbus. Starp tiem arī topošā Latvijas Laikmetīgā mākslas muzeja projekta autora, arhitektu biroja «Adžejs un partneri» un citu pasaulslavenu mākslinieku un arhitektu vīzijas. Par labāko žūrija atzina britu arhitektu biroja «Lifschutz Davidson Sandilands» sadarbībā ar amerikāņu skulptoru un instalāciju mākslinieku Leo Villareal radīto projektu «Straume» («Current»).

Izstādē «Izgaismotā upe» skatītāji var iepazīt Londonu no jauna skatu punkta – kā ambiciozu publiskās mākslas projektu, kura uzmanības centrā ir upe un tās nozīme pilsētnieku dzīvē. Projekta organizatori vēlas iepazīstināt skatītājus ar Londonas vēsturiskajām saitēm ar upi, sekmēt pilsētas kā pasaules radošo industriju centra atpazīstamību, atklāt ūdensmalu priekšrocības un sniegt lielākas iespējas iedzīvotājiem un viesiem baudīt upes apkārtni arī pēc tumsas iestāšanās.