Izstādē būs skatām Lielā hadronu paātrinātāja tuneļa modelis

Pirmdien, 22. maijā plkst. 15 RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā tiks atklāta unikāla interaktīva izstāde par Eiropas elementārdaļiņu fizikas pētniecības citadeli - Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) un interaktīvo Lielā hadronu paātrinātāja tuneli.

Interaktīvajā izstādē interesentiem tiks skaidroti daļiņu fizikas pamatprincipi un demonstrēts, kā pasaules izcilākie zinātnieki cenšas atklāt vēl nezināmas daļiņas un gūt dziļāku izpratni par Visuma izcelšanos. Šie demonstrējumi notiks, izmantojot spēles elementus — žestikulējot, lēkājot, «spēlējot futbolu» ar protoniem, izstādes apmeklētāji varēs novērot, kā Higsa daļiņas piešķir matērijai masu. Savukārt, lai izstādes apmeklētāji varētu pārbaudīt un nostiprināt jauniegūtās zināšanas, būs iespējams izpildīt tiešsaistes testu. Turpat varēs arī apskatīt īsta elementārdaļiņu paātrinātāja fragmentu.

Izstādi varēs apmeklēt līdz 26. maijam.

izstāde ir viens no CERN nedēļas Latvijā pasākumiem. CERN nedēļu Latvijā rīko RTU kopā ar CERN un Izglītības un zinātnes ministriju un no notiks no 22. līdz 26. maijam. Šajā nedēļā Rīgā ieradīsies CERN amatpersonas un zinātnieki,kuri lasīs vieslekcijas un tiksies ar RTU vadību, izglītības un zinātnes ministru, ārlietu ministru, kā arī Saeimas deputātiem, apspriežot potenciālo Latvijas dalību CERN.

CERN nedēļas programma

Latviešu