Šonedēļ durvis ver starptautiskā izglītības izstāde SKOLA 2017

No 24. līdz 26. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā, Rīgā, Ķīpsalas ielā 8, notiks starptautiskajā izglītības izstādē «Skola 2017».

Trīs izstādes «Skola 2017» dienās RTU studenti dalīsies pieredzē par RTU studiju norisi, praksi, ārpusstudijām, kā arī palīdzēs interesentiem izvēlēties piemērotāko studiju programmu kādā no deviņām RTU fakultātēm, četrām filiālēm Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī, Rīgas Biznesa skolā, kā arī Neklātienes un vakara studiju departamentā. Izstādē apmeklētāji varēs iztaujāt arī RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnus un skolotājus par skolas mācību programmu un iestāšanās nosacījumiem, kā arī vērot RTU studentu sagatavotos eksperimentus un līdzdarboties tajos.

RTU stendā būs apskatāmi un aptaustāmi vairāki RTU Dizaina fabrikā studentu radīti prototipi, piemēram, futūristiskais elektrovelosipēds «Boa», mobilo telefonu bezvadu uzlādes stacija izmantošanai publiskās vietās «Cozy Cell», kā arī stilīgais rakstāmrīku organizators «Quube», kas veidots no Latvijas saplākšņa ar dabai draudzīgu pārklājumu.

Apmeklētāji varēs piedalīties modulāro sintezatoru ražotāja «Erica Synths» sarūpētajā darbnīcā un pārliecināties, ka matemātikas, fizikas un citu eksakto priekšmetu zināšanas noder arī mūzikas radīšanas procesā.

Tie, kuri vēlēsies apgūt lodēšanas pamatus, tiks gaidīti RTU «Latvenergo» radošās laboratorijas stendā, kurā studenti palīdzēs izprast, kā veidojamas elektriskās shēmas, un iedvesmos ar stāstiem par tehnoloģisko ideju īstenošanas iespējām pašu spēkiem.

RTU Cēsu filiāle izstādes apmeklētājiem piedāvās programmēt viedo māju vai savu mājaslapu un iepazīstinās ar jaunizveidoto studiju programmu «Datorsistēmas» — pirmo studiju programmu Latvijā, kas specializējas mobilo aplikāciju izveidē.

Azartiskākie jaunieši aicināti uzkavēties RTU stendā, lai noskatītos RTU Robotikas kluba demonstrētās robotu cīņas ringā. Drosmīgākie varēs arī paši kļūt par sacensību dalībniekiem. Izstādē būs apskatāmi arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes zinātnieku izveidotie jaunie materiāli medicīnā izmantojamiem implantiem.

RTU stendā būs gaidīts ikviens, kurš jūt aicinājumu izgudrot un radīt ko jaunu vai uzlabot jau esošo.