Aktualitātes

Līdz 1. novembrim Profesionālās izglītības kompetences centra «Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola» izstāžu zālē skatāmi RTU Arhitektūras fakultātes 16 absolventu diplomprojekti.
 
Izstādē skatāmi 2013./2014. studiju gada darbi:
 
Karīna Šumilo «Amatnieku pasāža Rīgas centra kvartāla struktūrā», darba vadītājs Uģis Bratuškins
Madara Villere «Rīgas zinātnes un tehnoloģiju parks», darba vadītājs Uģis Bratuškins
Tamāra Kalantajevska «Ziepniekkalna dzīvojamā rajona Rīgā urbānā renovācija», darba vadītāja Sandra Treija
Svens Delle «Jaunrades un uzņēmējdarbības attīstības centrs Rīgā», darba vadītājs Aldis Lapiņš
Līva Nordmane «Plūdu apdraudētas pilsēttelpas attīstības stratēģija Daugavgrīvā», darba vadītājs Egons Bērziņš
Liena Amoliņa «Telpa zinātnes un mākslas mijiedarbībai Cēsu vecajā alus brūzī», darba vadītāja Sandra Levāne
 
2014./2015. studiju gada diplomprojekti:
 
Reinis Sokolovs «Tramplīnlēkšanas komplekss Siguldā», darba vadītājs Andris Vītols
 
2015./2016. studiju gada diplomprojekti:
 
Klāvs Ābele «Zinātnes centrs Kuldīgā», darba vadītājs Andris Vītols
 
2016./2017. studiju gada darbi:
 
Jelena Šopik «Liepājas fortu revitalizācija», darba vadītājs Egons Bērziņš
Anete Līce «Slokas dabas skola», darba vadītāja Sandra Treija
Kristīne Obodova «Rīgas sepulkrālās kultūras muzejs», darba vadītāja Sandra Levāne
Kārlis Graudiņš «Kimmel alus darītavas teritorijas revitalizācija Rīgas vēsturiskajā centrā», darba vadītāja Ilze Rukmane – Poča
Andrejs Porins «Multifunkcionāla ēka Rīgas ziemeļu vārtos», darba vadītājs Egons Bērziņš
Betija Balode «Papes ostas attīstība», darba vadītāja Sandra Levāne
Vadims Lando «Jahtklubs Sužos», darba vadītājs Uģis Bratuškins
Jānis Pomerancevs «Eko osta Lucavsalā», darba vadītājs Egons Bērziņš
 
Izstāde apskatāma Kr. Valdemāra ielā 139 darba dienās no plkst. 9.30 līdz 17 un sestdien, 28. oktobrī no plkst. 10 līdz 14. 
18.10.2017
Uzņēmums VELUX grupa aicina studentus piedalīties gadskārtējā starptautiskajā VELUX konkursā «International VELUX Award – IVA 2018». 
 
VELUX konkursa mērķis ir mudināt studentus padomāt par dabīgo gaismu, paplašināt tās lietošanu un iespējas arhitektūrā, lai rastu estētiskus, funkcionālus un ilgspējīgus risinājums, mijiedarbojoties ēkām un videi ap to. 
 
Projektus konkursam var iesniegt divās kategorijās: 
1) dabīgā gaisma ēkās; 
2) pētījumi par dabīgo gaismu. 
 
2018. gada jūnijā starptautiska žūrija izvērtēs iesniegtos projektus un izvēlēsies reģionālos uzvarētājus – vienu no katras kategorijas. Konkursā pasaule tiek iedalīta piecos reģionos: Āfrika, Amerikas, Āzija/Okeānija, Austrumeiropa/Tuvie Austrumi un Rietumeiropa. Labākie projekti saņems naudas balvu un iespēju apmeklēt svinīgo ceremoniju. Balvu fonda  kopējais apjoms ir 30 000€. 
 
Konkursa svarīgākie datumi
• 2017. gada septembrī – reģistrācijas atvēršana konkursa mājaslapā iva.velux.com 
• 2018. gada janvāris –starptautiskās žūrijas apstiprināšana 
• 2018. gada aprīlis – beidzas dalībnieku reģistrācija
• 2018. gada jūnijs – projektu iesniegšanas teriņš un pirmā žūrijas tikšanās 
• 2018. gada oktobris – uzvarētāju paziņošana un balvu pasniegšana svinīgajā ceremonijā
 
Konkursa organizatoru mērķis ir veicināt to, lai arhitektūras skolas visā pasaulē uztver IVA konkusu kā iespēju integrēt dienas gaismas tēmu mācību procesā, un stimulēt arhitektūras studentu vēlmi padziļināti pētīt dabīgo gaismu kā svarīgu enerģijas, gaismas un komforta avotu. 
 
Konkurss tiek organizēts kopš 2004. gada ciešā sadarbībā ar Starptautisko Arhitektu apvienību (UIA). 13 gadu laikā tajā ir piedalījušies 4500 studenti no 350 skolām 80 valstīs.
Informācija par konkursu atrodama Facebook lapā www.facebook.com/internationalveluxaward un mājaslapā iva.velux.com.
 
Neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar VELUX arhitekti Triin Lehtmets – triin.lehtmets@velux.com, kura pati studiju gados veiksmīgi piedalījusies šajā konkursā, vai rakstīt e-pastu uz adresi: iva@velux.com.
17.10.2017
Arhitektūras fakultātes Tēlotājmākslas katedra aicina vidusskolēnus apmeklēt sagatavošanas kursus zīmēšanā, lai gatavotos iestājpārbaudījumam zīmēšanā. 
 
Uz kursiem gaidīti ir vidusskolēni, kas vēlas studēt arhitektūru, materiālu tehnoloģiju un dizainu vai industriālo dizainu.
 
Kursu ilgums astoņi mēneši (no 2017. gada oktobra līdz 2018. gada maijam).
 
Zīmēšanas kursi notiek Arhitektūras fakultātes Tēlotājas mākslas katedras telpās, Ķīpsalas ielā 6 (435. telpā – Zīmēšanas zālē).
 
Kursu norises laiks:
trešdienās plkst. 16.30 – 18.30 (pirmā nodarbība 4.10.2017.)
sestdienās plkst. 11.00 - 13.00 / pārtraukums / 13.30 – 15.30 (pirmās nodarbības 7.10.2017. vai 14.10.2017)
 
Kursiem jāpiesakās, aizpildot reģistrācijas anketu un nosūtot uz e-pasta adresi: anita.meldere@rtu.lv
 
Maksāšanas uzdevumu varēs saņemt nodarbības dienā.
 
Uz nodarbībām līdzi jāņem A2 formāta rasēšanas papīrs, HB zīmulis, dzēšgumija, stiprinājuma piespraudes.
 
Tālrunis uzziņām: 67089210
10.10.2017

13. oktobrī no plkst. 9 RTU Arhitektūras fakultātē 115. auditorijā notiks RTU 58. Starptautiskās zinātniskās konferences sekcijas Arhitektūra un pilsētplānošana darbs. Konferencē ar referātiem uzstāsies fakultātes pētnieki un doktoranti, kā arī viesi no Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas, ASV un Meksikas.

Konferences programma

Konferencē piedalīties laipni aicināts ikviens interesents.

 

03.10.2017

12. oktobrī no plkst. 9 Arhitektūras fakultātē 306. auditorijā notiks pirmais Baltijas valstu doktorantu seminārs. Seminārā par saviem darbiem stāstīs arhitektūras doktora studiju programmas studenti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Semināra programma

03.10.2017
5. oktobrī aicinām apmekēt 2017. gada R. Šmēlinga konferenci “Kā veidot veiksmīgu pilsētu: arhitektūra un pilsētplānošana zināšanu ekonomikā”.
 
 Konference notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.
 
03.10.2017
Izsludināta pieteikšanās uz Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta (DAAD) stipendijām studijām un pētniecības darbam Vācijā.
 
Uz stipendijām var pieteikties gan studenti, gan zinātnieki un mācībspēki.
 
Atsevišķa stipendija tiek piedāvāta padziļinātām arhitektūras studijām vai arhitekta diploma vai maģistra grāda iegūšanai kādā no Vācijas augstskolām.
 
Visi stipendiju piedāvājumi un pieteikšanās nosacījumi atrodami DAAD Informācijas centra Rīgā mājaslapā.
 
DAAD Informācijas centrā Rīgā, Kaļķu ielā 1-402 ikviens interesents var saņemt konsultācijas un padomus par stipendiju piedāvājumiem visos akadēmiskās izglītības un darba posmos, studiju un pētniecības iespējām Vācijā, akadēmiskās sadarbības veidošanu un citām ar Vāciju saistītām aktivitātēm.
28.08.2017

Uzsākot jauno studiju gadu, 4. septembrī plkst. 10 aicinām pirmā kursa studentus uz Iezvanīšanās svētkiem Ķīpsalas kolonādē. 

Svinīgajā pasākumā, kas notiks RTU studentu pilsētiņā laukumā starp studentu dienesta viesnīcu, Elektronikas un telekomunikācijas, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas un Būvniecības inženierzinātņu fakultātēm, jaunie studenti varēs iepazīties ar RTU vadību, Studentu parlamenta, fakultāšu, kā arī citu RTU struktūrvienību pārstāvjiem un iepazīties ar saviem studiju biedriem.

Klātesošos uzrunās rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, studiju prorektors profesors Uldis Sukovskis, zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna, finanšu prorektors profesors Ingars Eriņš, Attīstības prorektors Artūrs Zeps un Studentu parlamenta prezidents Kristens Raščevskis. Fakultāšu dekānu vārdā jaunos studentus sveiks Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane.

Iezvanīšanas svētkos piedalīsies arī RTU Kultūras centra un Sporta centra pārstāvji. Ar dejiskiem priekšnesumiem svētkus kuplinās RTU TDA «Vektors».

RTU Studentu parlamenta birojā būs iespēja iegādāties jaunos RTU plānotājus un biļetes uz Fukšu balli.

Pēc Iezvanīšanās svētkiem plkst. 12 jaunos studentus gaidīsim Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, kur notiks iepazīšanās ar fakultātes vadību un mācībspēkiem.

26.08.2017
Studentu parlaments piedāvā RTU studentiem un darbiniekiem iegādāties RTU plānotājus 2017./2018. studiju gadam.
 
Studenti plānotājus var nopirkt RTU Studentu parlamenta birojā, Āzenes ielā 8 darba laikā. Maksāt var TIKAI skaidrā naudā.
 
Sturktūrvienības plānotājus saviem darbiniekiem var iegādāties ar iekšējo pārskaitījumu. Pasūtījumus var veikt, sūtot e-pastu uz info@rtusp.lv, norādot plānotāju skaits, krāsu, struktūrvienības nosaukumu. Pēc e-pasta saņemšanas nosūtīsim jums iesniegumu par līdzekļu pārcelšanu.
 
24.08.2017
Grieķijas valsts stipendiju fonds (I.K.Y.) piedāvā līdz 50 stipendijām ārzemniekiem mūsdienu grieķu valodas un kultūras apguvei kursos un semināros, uz kurām var pieteikties līdz 2017. gada 6. septembrim.
 
Kursu ilgums ir astoņi mēneši un tie notiks no 2017. gada oktobra līdz 2018. gada maijam kādā no Grieķijas universitātēm.
 
Pieteikties var ārzemnieki, kas ieguvuši vismaz bakalaura grādu kādā augstskolā ārpus Grieķijas, pastāvīgi nedzīvo Grieķijā un nav vecāki par 40 gadiem.
 
Vairāk informācijas par iesniedzamo dokumentu sarakstu un iesnieguma veidlapas atrodamas interneta vietnē www.iky.gr.
 
Iesnieguma veidlapa kopā ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem jānosūta uz e-pasta adresi foreigners@iky.gr, kā arī papīra formā jānogādā Grieķijas vēstniecībā Latvijā – Elizabetes ielā 11, Rīgā, LV-1010.
02.08.2017

Pages