Galerijas

AF studenti plūc laurus ISOVER konkursā

2017. gada 2. jūnijā Madridē notika starptautiskā arhitektūras projektu studentu konkursa Multi Comfort House fināls, kurā godalgoto pirmo vietu un konkursa dalībnieku balsojuma simpātijas ieguva divas no trijām konkursā pārstāvētajām RTU Arhitektūras fakultātes studentu komandām.
 
Uz konkursa fināla kārtu Spānijā devas trīs RTU AF studentu komandas, kuru darbi bija atzīti par labākajiem konkursa nacionālajā atlasē.
 
Latviešu

Sietspiedes darbnīca

AF studenti kursa "Arhitektūras grafika un estētika" laikā  grafikas tehniku noslēpumus apgūst visdažādākajos veidos. Šeit maz ieskats radošajā procesā, apmeklējot sietspiedes darbnīcu mākslas muzejā "Arsenāls".

Latviešu

RTU delegācijas vizīte Lvivā

No 2017. gada 20. līdz 22. aprīlim RTU delegācija viesojās Lvivas (Ukraina) Nacionālajā politehniskajā universitātē (NPU).

RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis, AF dekāns Uģis Bratuškins un AF Arhitektūras vēstures un teorijas katedras vadītājs Jānis Krastiņš, atsaucoties Latvijas Republikas Goda konsula Lvivā Volodimira Garculas uzaicinājumam, devās uz Lvivu, lai tiktos ar kolēģiem un parrunātu sadarbības veicināšanu starp  Latviju un Ukrainu izglītības un kultūras jomā.

Latviešu

Starptautiskā studentu konkursa «MULTICOMFORT House» nacionālās atlases kārtas laureātu sveikšana

2017. gada 6. aprīlī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātē (RTU AF) notika starptautiskā konkursa «Multi Comfort House» nacionālās atlases kārtas noslēgums. Konkursu vecāko kursu arhitektūras studentiem kopš 2005. gada organizē siltuma un skaņas izolācijas un būvmateriālu ražošanas uzņēmums «Saint-Gobain». Tā mērķis ir veicināt topošo arhitektu izpratni par termālā, akustiskā un vizuālā komforta nodrošināšanu, izmantojot augstvērtīgus arhitektūras un dizaina risinājumus, cilvēkam pievilcīgas un ērtas telpiskās vides veidošanā.

Latviešu

2017. gada diplomprojektu izstādes atklāšana un izlaidums

2017. gada 27 janvārī notika APF diplomprojektu gadagrāmatas un izstādes atklāšana un jauno arhitektu izlaidums.

Fakultāti šogad absolvēja 29 jauni arhitekti, kas diplomprojektos aptvēruši gandrīz visas arhitektu darbības jomas: kultūras mantojuma saglabāšana un ilgtspējīga attīstība, jaunbūves un kompleksi teritoriju attīstības plānojumi.

Diplomprojektu izstādes atbalstītāji: «Forbo Flooring», SIA «Progetto», «Red Bull». Diplomprojektu katalogs tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Latviešu

Gunta Boles un Ivara Strautmaņa balvu pasniegšana 2016

22. decembrī svinīgā cermonijā tika noskaidroti 2016. gada Gunta Boles un profesora Ivara Strautmaņa balvu laureāti un atklāta APF mecenātu goda siena.

Latviešu

Kaligrāfijas nodarbības

Atskats uz fakultātes studentu pašpārvaldes iniciēto un organizēto pirmo nodarbību kaligrāfijas mākslā ar kaligrāfēm Liviju Berzinu un Antu Ūsiņu.

Latviešu

Geniator XL 2016

2016. gada 8. oktobrī notika starptautiskais radošo ideju konkursu Geniator XL. Konkursa organizatori sadarbībā ar projektēšanas un mērniecības biroju Livland group, būvniecības uzņēmumu Smart Energy un jauno arhitektu platformu «Atelpa» arhitektūras un dizaina studentu komandām deva uzdevumu četru stundu ilgā radošā meistarklasē izstrādāt priekšlikumus novietnes Hospitāļu ielā 5 rekonstrukcijai. Studentuprāt, šajā vietā nākotnē varētu būt gan performanču centrs, kafejnīca, viesnīca, bērnudārzs bērniem un arī pensionāriem.

Latviešu

BAUA AWARDS 16

APF 2016. gada  7. oktobrī notiks gadskārtējais Baltijas arhitektūras augstskolu labāko diplomandu konkurss BAUA Awards 16.

Starptautiskā žūrija par labāko bakalaura darbu kategorijā atzina Viļņas Mākslas akadēmijas absolventes Griušytė Gabrielė  projektu «Berlin University Residences», bet godalgoto pirmo vietu maģistra darbu vidū ieguva RTU absolventes Andras Odumānes maģistra darbs Cēsu alus brūža rekonstrukcija.

Latviešu

Arhitekti kustībā

2016. gada 8. septembrī, uzsākot jauno studiju gadu, fakultāte studenti praktiskā docenta Egona Bērziņa vadībā devās dabā izplētīt novietni Lucavsalā, lai vēlāk studijā sāktu darbu pie studiju projektiem. 

Latviešu

Pages

Subscribe to RSS - Galerijas