Aktualitātes

Čehijas Republikas vēstniecība sadarbībā ar Rietumčehijas rakstnieku centru un Čehijas republikas vēstnieks V.E. Miroslavs Koseks ielūdz uz izstādes “Klāra Beka-Losa – viena laikmeta lieciniece” atklāšanu ( trešdien, 16. maijā plkst. 16.00 muzeja “Ebreji Latvijā” telpās Skolas ielā 6, Rīgā.

Izstāde ir veltīta arhitekta Ādolfa Losa sievai, viņas literārajam darbam un pasaulei, kurā viņa dzīvoja. Tā būs interesanta arī 20.gadsimta 20. -30. gadu arhitektūras un interjera dizaina pielūdzējiem.

14.05.2018

RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā šobrīd ir skatāma Rīgas pilsētas arhitekta biroja veidota izstāde par Gada balvu Rīgas arhitektūrā 2017. 

Lai izceltu un popularizētu sasniegumus Rīgas arhitektūrā, sekmējot kvalitatīvas pilsētvides attīstību, un apzinātu arhitektu veikumu, Rīgas pilsētas arhitekta birojs sadarbībā ar Rīgas domes struktūrvienībām un partneriem kopš 2006. gada organizē jaunāko objektu skati. Tās mērķis – rosināt profesionālu diskusiju par vērtībām pilsētas arhitektūrā un kritērijiem kvalitatīvas pilsētvides novērtēšanā un veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc kvalitatīvas dzīves telpas, ar to gan vairojot izpratni un līdzdalību, gan veidojot pieprasījumu pēc kvalitatīviem pakalpojumiem arhitektūras jomā.

2017. gada skatē tika pārstāvētas būves no biroju ēku, daudzdzīvokļu ēku, izglītības iestāžu, muzeju un baznīcu, ražošanas būvju, tirdzniecības ēku, transporta infrastruktūras, veselības aprūpes iestāžu, kā arī viesnīcu kategorijām. No 725 aizvadītajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem Rīgā balvas dalībnieku reģistrā tika iekļautas un tālākai izvērtēšanai izvirzītas 29 būves.

2017. gada balva Rīgas arhitektūrā ir piešķirta Pullman Riga Old Town viesnīcai un tās autoriem: Mārtiņam Hermansonam, Robertam Valdmanim, Olafam Ieviņam, Norai Saulespurēnai, Kristapam Grundšteinam, Aldim Blicsonam un Tomam Kokinam – “Par apjomīgas publiskās ēkas mūsdienīgu un emocionāli izteiksmīgu risinājumu vēsturiskajā vidē”. Papildus gada balvai skates žūrija piešķīra vienpadsmit atzinības par izcilību, piemēru un sasniegumiem atsevišķu objektu arhitektūrā.

Izstāde iepazīstina skatītājus ar godalgotajiem darbiem.

11.05.2018

Seši RTU Arhitektūras fakultātes studenti, kuri uzvarēja «SaintGobain-Isover» starptautiskā konkursa «Multikomforta māja 2018» nacionālās atlases kārtā, pārstāvēs Latviju konkursa starptautiskajā kārtā, kas no 12. līdz 15. maijam norisināsies Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos. 

Konkursa nacionālā atlases kārta notika 20. februārī. Tajā par labāko žūrija atzina RTU AF studentu Helmuta Nežborta un Beatrises Šteinas ar projektu «Oasis», bet 2. vietā ierindojās divas komandas – Laumas Kalniņas un Aivas Dorbes projekts «Three peaks» un Laura Dārta Ivane un Inese Gusta ar projektu «Shipyard community».

Visiem konkursa nacionālās kārtas uzvarētājiem piešķirtas naudas balvas, kā arī iespēja kopā ar RTU AF dekānu profesoru Uģi Bratuškinu un praktisko docentu Gunti Grabovski pārstāvēt Latviju konkursa noslēdzošajā starptautiskajā kārtā.

Apvienoto Arābu Emirātu Ārlietu un starptautiskās sadarbības ministrijas pārstāvis Yousof Naser Albuainain Almazrouei, kas piedalījās arī konkursa nacionālās atlases kārtas darbu vērtēšanā, svinīgā pasākumā otro vietu ieguvušo komandu dalībniecēm – L. Kalniņai, L. D. Ivanei, I. Gustai un A. Dorbei pasniedza Apvienoto Arābu Emirātu dāvinājumu – biļetes lidojumam uz Dubaiju. Pirmās vietas ieguvēju ceļa izdevumus uz konkursa fināla kārtu sponsorē uzņēmums «SaintGobain-Isover».

Konkursu «Multikomforta māja» augstskolu studentiem rīko būvmateriālu koncerns «Saint-Gobain», aicinot piedalīties arhitektūras, dizaina un būvniecības virzienu studentus. Konkursa mērķis ir veicināt studentu izpratni par akustiskā, termālā un vizuālā komforta nozīmīgumu un tā veiksmīgu integrēšanu arhitektūras risinājumos. Šī gada konkursa uzdevums bija radīt vīziju multikulturālai kopienai Dubaijā, kurai jāatspoguļo dzīvojamās ēkas, komerctelpu un publiskās vides risinājums.

10.05.2018

No 14. līdz 19. maijam Rīgā norisināsies Arhitektūras nedēļa, ko iezīmēs dažādi ar arhitektūru saistīti pasākumi. Arhitektūras nedēļas mērķis ir veicināt diskusiju par to, kas ir laba arhitektūra, izcelt iepriekšējā gada izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un veicināt plašākas sabiedrības iesaisti dažādos ar arhitektūru saistītos procesos.

Arhitektūras nedēļas un Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 vienojošā tēma ir būvkultūra (baukultur). Būvkultūras idejas pamatā ir diskusija par to, kādēļ nepieciešama laba, kvalitatīva un kultūrvidei atbilstoša arhitektūra, un kāda ir ikviena cilvēka nozīme apkārtējās vides veidošanā.

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 atlases un arī fināla žūrijas pārstāve Dagnija Smilga komentē: “Laba arhitektūra ne vienmēr ir saistīta ar līdzekļu daudzumu naudiskā izteiksmē, bet gan ar domāšanas veidu. Mēs dzīvojam kopīgā ideju telpā - no zemes dzīlēm līdz cilvēku veidotajai videi. Plašs telpisko nozaru, industriju un infrastruktūru spektrs kopā darbojoties ar sabiedrību vai indivīdu rada dzīves norišu telpisko ietvaru. Kad visām iesaistītajām pusēm ir kopīga vērtību skala, tā ir iedvesmojoša augsne, lai rastos laba arhitektūra.”  

Arhitektūras nedēļa sāksies pirmdien 14. maijā, kad Jaņa Rozentāla laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja tiks atklāta Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 konkursam nominēto darbu izstāde. Izstādē būs apskatāmi 9 atlases žūrijas izvirzītie pusfinālisti – Latvijas arhitektūras nozares izcilākie projekti, kuri pabeigti pēdējā gada laikā.

Latvijā ieradīsies Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 fināla starptautiskās žūrijas pārstāvji, lai visas nedēļas garumā klātienē vērtētu nominētos objektus. Fināla žūriju veidos Eiropas arhitektūras skolas pārstāvji, kuri labi pārzina gan pasaules, gan Latvijas kontekstu. Žūrijas sastāvā būs arhitekts, urbānists un Parīzē bāzētās “Studio Muoto” vadītājs Īvs Moro (Yves Moreau), atlases žūrijas izvirzītā pārstāve, viena no Cīrihē bāzētā “Hosoya Schaefer Architects” biroja vadītājām, arhitekte Dagnija Smilga, Igaunijas Arhitektu savienības prezidente un pazīstamā igauņu arhitektu biroja “Kavakava” līdzdibinātāja, arhitekte Katrina Kova (Katrin Koov), jaunās paaudzes neatkarīgais arhitekts, lietuvietis Lins Lapinsks (Linas Lapinskas), kā arī Londonas biroja “PUP architects” pārstāvis un Oksfordas Brūkas universitātes arhitektūras nodaļas lektors, arhitekts Teodors Molojs (Theodore Molloy)

Trešdienā 16. maijā Arhitektūras nedēļas pasākumu sēriju papildinās publiska nozares profesionāļu diskusija, kas notiks 16. maijā, plkst. 17.30. Vairāki nozares profesionāļi kā arī profesionāļi, kas pārstāv citas kultūras nozares, kas cieši saistītas arī ar arhitektūru, meklēs atbildi uz jautājumu “Vai laba arhitektūra ir nepieciešamība?”

Šogad jau astoto reizi tiks pasniegta bērnu balva arhitektūrā “ZIRNIS”, tāpēc arhitektūras nedēļas notikumu sēriju papildinās brīvdomīgās izglītības projekta “SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS” organizētās bērnu balvas arhitektūrā žūrijas tikšanās un 2018. gada “ZIRŅA” izvēle. Tā notiks ceturtdien, 17. maijā Latvijas Arhitektu savienības namā.

18. maijā K.K. fon Stricka villā no plkst. 16.30 līdz 19.30 plānotas publiskas arhitektu un arī citu nozaru profesionāļu lekcijas. Lekciju sēriju iesāks atlases žūrijas pārstāves un Latvijas Jaunā teātra institūta vadītājas Gundegas Laiviņas lekcija latviešu valodā “Gaistošā telpa”, kurā tiks runāts par telpas organizācijas principiem, kas ir svarīgi gan teātrī, gan arhitektūrā. Nākamajā lekcijā "Ekstra(ordinārs)" pašmāju arhitekte un viena no Cīrihē bāzēta “Hosoya Schaefer Architects” biroja vadītājām Dagnija Smilga runās par savu pieredzi praktizējot Šveicē un Baltijā un sīkāk iedziļināsies kopīgajās vadlīnijās un arhitektūras rīkos, kas var palīdzēt Eiropas kopainā sasniegt augstas kvalitātes būvkultūru (cilvēku veidoto vidi). Šī un arī starptautisko profesionāļu lekcijas norisināsies angļu valodā. Turpinājumā jaunās paaudzes neatkarīgais arhitekts, lietuvietis Lins Lapinsks (Linas Lapinskas) lekcijā “Spoguļu zāle” runās par simtgades perspektīvu reģionālismā – par ceļu uz nacionālo identitāti un autentiskumu arhitektūrā. Lekciju sēriju noslēgs arhtiekta, urbānista un Parīzē bāzētā arhitektūras biroja “Studio Muoto” vadītāja Īva Moro (Yves Moreau) lekcija “Arhaiskā  modernitāte”, kurā arhitekts runās par otro modernisma laikmetu un to, ka inovācija ne vienmēr ir saistīta ar tehnoloģisko progresu.

Dalība vieslekcijās ir bezmaksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tāpēc reģistrācija ir obligāta. Lūdzam reģistrēties līdz 14. maijam: ej.uz/LAGB

Arhitektūras nedēļas pasākumu sēriju noslēgs Latvijas Arhitektūras gada balvas 2018 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas notiks 18. maija vakarā, plkst. 19.00  K.K. fon Stricka villas dārzā. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuri ir tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā - zelta un sudraba ananasus.

09.05.2018
RTU Arhitektūras fakultātes 4. stāvā līdz 29. aprīlim ir skatāma ceļojošā fotoizstāde «Latvijas Būvmāksla 100 gados».
 
Izstādes saturu veido fotostāsti par Latvijas 100 gadu laikā nozīmīgu būvmākslas objektu arhitektūru, tapšanu, rekonstrukciju un restaurāciju, izsmeļoši kompilējot vēsturisko un mūsdienu informatīvo un  fotomateriālu. Konceptuālais izstādes saturs gadsimta griezumā pievērš uzmanību tādām svarīgām Latvijas vērtībām kā arhitektūra un būvmāksla, radošās un racionālās domas balanss, kas ir jebkuras valsts pastāvēšanas un attīstības pamatā.
 
Viens no izstādes mērķiem saistošā un plašiem sabiedrības slāņiem saprotamā veidā pievērst uzmanību augstvērtīgai arhitektūrai, kultūrvēsturiskām ēkām, iepazīstināt ar restaurācijas meistardarbiem, salīdzināt radošās inženierijas iespējas pirms 100 gadiem un mūsdienās, ļaut ielūkoties ēku un citu objektu tapšanas aizkulisēs – būvniecības procesā. Otrs mērķis – stiprināt sabiedrības sapratni par būvmākslas nemainīgo nozīmi pirms 100 gadiem un mūsdienās – kultūra un attīstība sasniedz tos reģionus, kur izbūvēti ceļi, kur uzbūvētas ēkas. Un Latvija var lepoties ar īpašām ēkām, tiltiem un ceļiem, lai arī šajā jomā ir vēl daudz darāmā. Taču pozitīvie piemēri ir iedvesmojoši.
 
Termins «būvmāksla» apzināti izvēlēts izstādes nosaukumam, atsaucoties uz būvniecības ziedu laikiem pirms vairāk kā 100 gadiem, kad tapa liela daļa Rīgas pilsētas īres namu un kad arhitekts un galvenais būvnieks bieži bija viena un tā pati persona. Būvmāksla ir plaši interpretējams jēdziens, arī mūsdienu ēku tapšanā izmantotās tehnoloģiskās inovācijas arhitektu ieceru realizācijai būtu cienīgas nest šo nosaukumu, liecinot par augstas kapacitātes radošās inženierijas intelektu.
 
Izstādē eksponētie objekti: VEF Kultūras pils pārbūve; jūgendstila pērle Pārdaugavā; viesnīcas «Rīga» pārbūve; gājēju un autoceļu tilti; hidrobūves un termināļi; ēkas Sparģeļu ielā rekonstrukcija; vērienīgās, modernās augstceltnes «Filozofu Rezidence»; lidosta «Rīga» rekonstrukcija; Rīgas muzeji – esošie un topošie; Marka Rotko mākslas centrs; strūklakas; TV tornis.
 
Izstādes organizatori biedrība «Building Design and Construction Council».
20.03.2018
14. martā plkst. 17 J. Miltinis drāmas teātrī Paņevežā, Lietuvā tiks atklāta mākslinieces, mākslas pedagoģes, RTU Arhitektūras fakultātes Tēlotājas mākslas katedras vadītājas Anitas Melderes gleznu izstāde „Prom no pelēkā”.
 
Anita Meldere absolvējusi J.Rozentāla mākslas skolu. Studijas turpināja Latvijas Mākslas akadēmijā, Eduarda Kalniņa un Edgara Iltnera vadībā. Kopš 1972. gada jau aktīvi piedalās izstādēs un kopš 1973. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Tūlīt pēc augstskolas beigšanas sava diplomdarba vadītāju un tobrīd dominējošās profesionalitātes mērauklas spārnota, izmēģinājusi roku figurālajā žanrā, bet latviešu glezniecības kopainā kļuvusi atpazīstama un savu rokrakstu spilgti pieteikusi ar kluso dabu, portretu un aktu gleznojumiem.
 
Līdztekus radošam darbam Anita Meldere savu dzīvi saistījusi ar pedagoģiju un arī šobrīd turpina izglītot topošos arhitektus mūsu fakultātē.
 
Savas radošās dzīves laikā māksliniece strādājusi eļļas, akrila un akvareļa tehnikās, litogrāfijā, kā arī apgleznojusi porcelānu un zīdu daudzajos Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras iniciētajos mākslinieku pedagogu Starptautiskajos plenēros Zvārtavā.
 
Anita Meldere piedalījusies daudzās nozīmīgas izstādēs Latvijā un ārvalstīs, viņas darbi atrodas muzejos un privātkolekcijās Latvijā un pasaulē, kā arī reproducēti nozīmīgos albumos, grāmatās un periodiskajos izdevumos, kas izdoti Latvijā un ārzemēs.
 
Personālizstādē „Prom no pelēkā” Paņevežā skatāmi darbi arī no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra glezniecības kolekcijas.
Izstāde Paņevežā skatāma no šī gada 14. marta līdz 14. aprīlim.
06.03.2018
Līdz 23. martam RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, skatāma  maģistra profesionālās programmas «Arhitektūra» absolventu diplomprojektu izstāde «±­».
 
Maģistra profesionālo studiju programmu «Arhitektūra» šogad absolvē pirmie jaunie arhitekti. Iepriekš arhitektūras maģistrantūras akadēmiskā programma tika īstenota atsevišķi no otrā līmeņa profesionālās programmas. «Šis solis – programmu integrēšana – ir salāgots ar Boloņas procesu un Eiropas arhitektūras izglītības telpas standartu, kurš paredz, ka pēc piecu gadu studijām absolvents kvalificējas kā arhitekts un saņem maģistra grādu,» uzsver RTU Arhitektūras fakultātes dekāns profesors Uģis Bratuškins. Jaunā programma paredz, ka šogad absolventiem bija jāizstrādā komplekss maģistra darbs ar integrētu diplomprojektu – padziļināts pētījums par kādu ar diplomprojekta tematiku saistītajiem aspektiem, kā arī jāsniedz konkrētas vides attīstības priekšlikums. 
 
«Mūsu studenti ir priviliģēti, jo viņiem ir bagāta vide ar ko strādāt, un tāda vide reti kur pasaulē ir sastopama. Tā ir ļoti konfliktējoša, un tas ir interesanti,» uzsver Valsts pārbaudījumu komisijas pārstāvis arhitekts Niklāvs Paegle. Viņš ir gandarīts, ka daudzi studenti izmantojuši iespēju apmaiņas programmās studēt ārpus Latvijas, jo starptautiskā pieredze sniegusi viņiem iespēju uz daudz ko paraudzīties savādāk un saskatīt to, ko iepriekš nav te pamanījuši. «Daudzi darbi risina ne tika būves, bet ļoti kompleksu lauku, kas sastāv no labiekārtojama teritorijas plānojuma, saistības ar eksistējošām struktūrām, to transformācijas vai revitalizācijas. Šī ir unikāla kombinācija, kas starptautiskā kontekstā mūs var ļoti izcelt,» uzsver N. Paegle.
 
Jauno arhitektu diplomprojektu ģeogrāfiskais un tematiskais spektrs ir ļoti plašs, aptverot dažādu ēku un kompleksu būvniecības, apkaimju revitalizācijas un reģenerācijas ieceres Rīgā un citviet Latvijā, kā arī viesnīcas projektu Itālijā un Čeboksaru lidostas projektu Krievijā. 14 jaunie arhitekti diplomprojektos pievērsušies dažādām Rīgas apkaimēm, piedāvājot savu redzējumu par Vidzemes tirgus reviatlizāciju, Maskavas forštates kvartāla attīstību, Sarkandaugavas kapsētas attīstības vīziju, skatījumu uz Sarkandaugavas Industriālās teritorijas attīstību, daudzfunkcionāla centra izveidi Čiekurkalnā, Mēbeļu nama izveidošanu par sabiedrisku centru, kā arī vienas no padomju laika modernisma arhitektūras parauga – Preses nama – eksperimentālu revitalizāciju un citas ieceres. 
 
Izstādē var aplūkot Jūrmalas jauniešu centra jaunbūves projektu, Kārļa Zāles laukuma Liepājā kvartāla attīstības vīziju, Daugavpils būvniecības tehnikuma kompleksa attīstības ieceri un citus. Daudzi jaunie arhitekti pievērsušies dažādiem objektiem Vidzemē, radot Ogres jaunceļamās bibliotēkas vīziju, Straupes zirgu pasta revitalizācijas projektu, Cēsu Kosmosa izziņas centra Cīrulīšos ieceri, Valmiermuižas revitalizāciju, Savvaļas dzīvnieku rehabilitācijas centra Līgatnes dabas takās projektu un citus. 
 
Informācija par visiem diplomprojektiem ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu latviešu un angļu valodā ir apkopota katalogā - diplomprojektu gadagrāmatā, ko ikviens interesents bez maksas var saņemt izstādes norises vietā. 
24.02.2018
Apsveicam RTU AF studentus Helmutu Nežbortu un Beatrisi Šteinu, Laumu Kalniņu un Aivu Dorbi, Lauru Dārtu Ivani un Inesi Gustu ar uzvaru 14. starptautiskā studentu konkursa «Multi-Comfort House 2018» nacionālajā atlases kārtā!
 
Konkursu «Multi Comfort House» augstskolu studentiem rīko būvmateriālu koncerns «Saint-Gobain», aicinot piedalīties arhitektūras, dizaina un būvniecības virzienu studentus. Konkursa mērķis ir veicināt studentu izpratni par akustiskā, termālā un vizuālā komforta nozīmīgumu un tā veiksmīgu integrēšanu arhitektūras risinājumos. Konkurss ik gadu norisinās divās kārtās – nacionālā atlase un starptautiskā kārta jeb fināls.
 
Šī gada konkursa uzdevums bija radīt vīziju multikulturālai kopienai Dubaijā, kurai jāatspoguļo dzīvojamās ēkas, komerctelpu un publiskās vides risinājums.
 
Nacionālā žūrija, kuras sastāvā bija: «Saint-Gobain Latvia» pārstāvji Andris Lujāns un Nauris Ligeikis, RTU mācībspēki  – Arhitektūras fakultātes dekāns profesors Uģis Bratuškins, dekāna vietniece zinātniskajā darbā profesore Sandra Treija, docents Edgars Bondars, kā arī arhitekti Miķelis Putrāms un Guntis Grabovskis, un «Passive House Latvia» pārstāvji Mare Mitrēvica un Ervīns Krauklis, 20. februārī klātienē iepazinās un izvērtēja 17 studentu komandu projektus.
 
Par labāko žūrija atzina RTU AF studentu Helmuta Nežborta un Beatrises Šteinas ar projektu «Oasis», bet 2. vietā ierindojās divas komandas - Laumas Kalniņas un Aivas Dorbes projekts «Three peaks» un Laura Dārta Ivane un Inese Gusta ar projektu «Shipyard community». 
 
Konkursa nacionālās kārtas uzvarētāji saņēma naudas balvas un iespēju pārstāvēt Latviju konkursa noslēdzošajā starptautiskajā kārtā, kas no 12. maija līdz 15. maijam notiks Dubaijā.
 
Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības pārstāvis - Yousof Naser Albuainain Almazrouei.
 
SIA „«Saint-Gobain Celtniecības Produkti» ir franču koncerna «Saint-Gobain» tirdzniecības uzņēmums Latvijā. «Saint-Gobain» projektē, ražo un izplata celtniecības un augstas veiktspējas materiālus, nodrošinot inovatīvus risinājumus izaugsmes izaicinājumiem, energoefektivitātei un vides aizsardzībai.
SIA «Saint-Gobain Celtniecības Produkti» pārstāv zīmolu grupu, kas ražo plaša spektra inovatīvus risinājumus būvniecības videi: «Isover» (pasaules līderis siltumizolācijas materiālu ražošanā), «Weber» (vadošais fasāžu, mūrjavu, flīžu līmju un grīdas sistēmu ražotājs), «Gyproc» (vadošais ģipškartona, ģipša plākšņu un ģipša akustisko griestu risinājumu ražotājs).
22.02.2018

27. februārī plkst. 12.30 RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 115. auditorijā notiks Telavivas Bauhaus arhitektūras centra vadītāja profesora Miha Grosa vieslekcija Tel-Aviv's White City and the management plan of its modernist heritage site.

 28. februārī plkst.17 Arhitektūras muzejā tiks atklāta izstāde BAUHAUS un internacionālā stila ēkas Telavivā: uzturēšana un atjaunošana.
21.02.2018
RTU  Arhitektūras fakultātes studentu izstrādātā Mūkusalas teritorijas attīstības vīzija atzīta par otru labāko šīs Rīgas apkaimes attīstības redzējumu konkursā, kurā piedalījās starpdisciplināras komandas no vairākām Latvijas augstskolām.
 
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta starptautiskajā projektā «Baltic Urban Lab» ietvaros Mūkusalas pilotteritorijas vīzijas izstrādē piedalījās starpdisciplinārās studentu komandas no Latvijas Universitātes, RTU un RISEBA.
 
Par labāko atzīts RISEBA studentu veikums, bet kā trešais labākais – Latvijas Universitātes studentu izstrādātais projekts. Pirmās vietas ieguvēji balvā saņēma 3000 eiro, otrās vietas ieguvēji – 2000 eiro, bet trešās vietas ieguvēji – 1000 eiro.
 
Pamatojoties uz padziļinātu izpēti, visas trīs studentu grupas uzsvēra Mūkusalas teritorijas attīstības potenciālu, izveidojot to kā multifunkcionālu pilsētvidi, kas organiski kalpotu gan iedzīvotājiem, gan esošajiem un perspektīvajiem attīstītājiem, gan Rīgas viesiem.
 
Studentu konkursa darbus vērtēja profesionāla žūrija, kurā piedalījās gan Rīgas domes pilsētas attīstības departamenta speciālisti no stratēģijas vadības pārvaldes, gan speciālisti no pilsētvides attīstības pārvaldes un projektu nodaļas pārvaldes, gan Mūkusalas teritorijas lietotāji, gan pazīstami arhitekti.
 
Studentu darbi būs aplūkojami arī klātienē – sākotnēji Latvijas universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1, projekta ceļojošās izstādes noslēgumā (šī gada oktobrī) Rīgas domē, Rātsnama 2.stāvā.
 
Studentu projektu prezentācija notika Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 9.
 
12.02.2018

Pages