Aktualitātes

Ceturtdien, 25. maijā, plkst. 18.30 visi AF studenti, mācībspēki, kolēģi, sadarbības partneri, atbalstītāji un draugi aicināti kopīgi svinēt studiju gada noslēgumu, piedaloties arhitektu dārza radošajā modelēšanā uz fakultātes ieejas kāpnēm un vēlāk sagaidīt saullēktu uz Zīmētavas terases, izvērtējot 2016./2017. studiju gadā paveikto, atklājot studiju gada darbu skati, suminot tos, ar kuru darbiem un sasniegumiem varam īpaši lepoties un ballējoties uz nebēdu.
 
Pasākuma programmā:
 • Dārza modelēšanas sacensības
 • Studentu projektu skate
 • Mācībspēku un studentu vērtējums par pavasara semestra kursa projektiem
 • Saviesīgā daļa uz saullēkta terases
 
*Dresskods: ērts, darbam ar koka moduļiem piemērots apģērbs.
 
Atgādinājums visiem studentiem! Semestra studiju darbu ekspozīcijas iekārtošana notiek līdz 25. maija plkst. 18! Esiet modri un aktīvi!
23.05.2017

Pirmdien, 22. maijā plkst. 15 RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā tiks atklāta unikāla interaktīva izstāde par Eiropas elementārdaļiņu fizikas pētniecības citadeli - Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) un interaktīvo Lielā hadronu paātrinātāja tuneli.

Interaktīvajā izstādē interesentiem tiks skaidroti daļiņu fizikas pamatprincipi un demonstrēts, kā pasaules izcilākie zinātnieki cenšas atklāt vēl nezināmas daļiņas un gūt dziļāku izpratni par Visuma izcelšanos. Šie demonstrējumi notiks, izmantojot spēles elementus — žestikulējot, lēkājot, «spēlējot futbolu» ar protoniem, izstādes apmeklētāji varēs novērot, kā Higsa daļiņas piešķir matērijai masu. Savukārt, lai izstādes apmeklētāji varētu pārbaudīt un nostiprināt jauniegūtās zināšanas, būs iespējams izpildīt tiešsaistes testu. Turpat varēs arī apskatīt īsta elementārdaļiņu paātrinātāja fragmentu.

Izstādi varēs apmeklēt līdz 26. maijam.

izstāde ir viens no CERN nedēļas Latvijā pasākumiem. CERN nedēļu Latvijā rīko RTU kopā ar CERN un Izglītības un zinātnes ministriju un no notiks no 22. līdz 26. maijam. Šajā nedēļā Rīgā ieradīsies CERN amatpersonas un zinātnieki,kuri lasīs vieslekcijas un tiksies ar RTU vadību, izglītības un zinātnes ministru, ārlietu ministru, kā arī Saeimas deputātiem, apspriežot potenciālo Latvijas dalību CERN.

CERN nedēļas programma

18.05.2017

19. maijā, plkst. 12 RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, tiks atklāta Arhitektūras fakultātes (AF) Tēlotājas mākslas katedras vadītājas docentes Anitas Melderes gleznu izstādes «Kaut kur redzēts». 

17.05.2017

RTU Arhitektūras fakultāte 25.maijā rīko semināru par dzīvojamo ēku atjaunošanu «Dzīvojamo ēku atjaunošana - vai komplekss redzējums?».

Seminārs notiks RTU Arhitektūras fakultātē, Rīgā, Ķīpsalas ielā 6 115. un 116. telpā (1. stāvs).

Lai reģistrētos semināram, lūdzu, aizpildiet reģistrācijas anketu vai sazinieties ar Līvu Garkāji, rakstot e-pastu uz: liva.garkaje@gmail.com.

Semināra programma

 9.30-10.00 Reģistrācija, rīta kafija

10.00-10.10 Pasākuma atklāšana. Uģis Bratuškins, RTU

10.10-10.30 Dzīvojamo māju atjaunošana Latvijā– pieredze un perspektīva. Juris Golunovs, Rīgas Enerģētikas aģentūra  

10.30-10.50 Dzīvokļu ēku siltināšana Rīgā– paveiktais un diskutējamais. Līva Garkāje, RTU 

10.50-11.10 Madrides reģenerācijas programma MAD_RE. Sandra Treija, RTU

11.10-12.00 Darbs grupās

 • Semināra dalībnieku aktualizētie jautājumi. 
 • Dzīvojamo ēku atjaunošanas plānošanas un pārvaldības vietējie un kopējie problēmjautājumi.

12.00-12.30 Kafijas pauze

Dzīvojamo ēku atjaunošanas pieredze un problēmas Latvijas pilsētās:

12.30-12.50 Kuldīga. Jana Jēkabsone, Inese Sulojeva, Kuldīgas Pilsētas būvvalde

12.50-13.10 Ventspils. Daiga Dzedone, Ventspils Pilsētas būvvalde

13.10–13.30 Valmiera. Jolanta Brūniņa, Valmieras Pilsētas būvvalde 

13.30–14.00 diskusiju panelis: semināra lektori

14.00-14.15  Semināra noslēgums.

 

16.05.2017

RTU Arhitektūras fakultāte ir izsludinājumi konkursu uz fakultātes dekāna amatu. Amata kandidāti pieteikumus var iesniegt līdz 22.05.2017. plkst. 14.

Prasības pretendentiem:

 • augstākā izglītība: Dr.arch.;
 • pieredze profesora, asociētais profesora vai docenta RTU vēlētā amatā vismaz 5 gadi.

Pretendentiem, kuri vēlas piedalīties konkursā, RTU Arhitektūras fakultātes zinātnes lietvedei Ingunai Dumberei (Ķīpsalas iela 6, 115.telpa) ir personīgi jāiesniedz šādi dokumenti:

 • rektoram adresēts iesniegums par piedalīšanos konkursā;  
 • īss dzīves un darba gājums (Curriculum Vitae), kurā norādīta zinātniskā, pedagoģiskā, organizatoriskā darba pieredze pēdējo 6 (sešu) gadu laikā, kā arī citi dokumenti, kurus pretendents vēlas pievienot iesniegumam, lai pilnīgāk raksturotu savu kvalifikāciju (kā piemēram – publicēto darbu saraksts vai tml.);
 • struktūrvienību protokolus;
 • fakultātes attīstības koncepciju.

Papildu informācija, sazinoties ar profesori Sandru Treiju pa tālruni 29117796 vai e-pastu: sandra.treija@rtu.lv.

15.05.2017

Šodien, 15. maijā, ar Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 nominantu izstādes atklāšanu plkst. 12.00 pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja sākas Arhitektūras nedēļa.

Visus Arhitektūras nedēļas pasākumus iespējams atrast Latvijas Arhitektu savienības mājaslapā.

15.05.2017

Japānas vēstniecība aicina studentus un jauniešus no Latvijas pieteikties Japānas valdības (Monbukagakusho) četru veidu stipendiju programmās: pētniecības, augstākās izglītības, tehniskās izglītības un profesionālās izglītības. 

1. Pētniecība (Research Students)

Pusotru gadu ilgā stipendija piedāvā veikt pētījumu par paša izvēlētu tēmu kādā no Japānas universitātēm; pirmie 6 mēneši paredzēti japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem pēc 1983. gada 2. aprīļa, jābūt pabeigtai augstākajai izglītībai, kā arī var pieteikties augstskolas pēdējā kursa studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto testi angļu un japāņu valodā. Japāņu valodas zināšanas nav obligātas.

2. Augstākā izglītība (Undergraduate Students) 

Piecu gadu stipendija piedāvā iegūt augstāko izglītību augstskolā Japānā; pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1996. gada 2.aprīļa līdz 2001. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, kā arī var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un citos priekšmetos, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

3. Tehniskā izglītība (College of Technology Students)

Četru gadu stipendija piedāvā iegūt tehnisko izglītību koledžā Japānā (piemēram, elektrotehnikas, mehāniskās inženierijas, materiālu inženierijas, jūras inženierijas, arhitektūras un civilās inženierijas jomā); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1996. gada 2.aprīļa līdz 2001. gada 1. aprīlim, var pieteikties vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā, matemātikā un ķīmijā vai fizikā, atkarībā no izvēlētās studiju jomas.

4. Profesionālā izglītība Japānā (Specialized Training College Students)

Trīs gadu stipendija piedāvā iegūt profesionālo izglītību koledžā Japānā (piemēram, pavārmākslas, pedagoģijas, uzņēmējdarbības, tūrisma, mākslas, mūzikas jomā); pirmais gads paredzēts japāņu valodas apguvei. Pretendentiem jābūt dzimušiem laikā no 1996. gada 2.aprīļa līdz 2001. gada 1. aprīlim, jābūt pabeigtai vidējai izglītībai, var pieteikties arī vidusskolas pēdējo klašu skolnieki un augstskolu studenti. Stipendijas pretendentiem jākārto pārbaudes testi angļu valodā, japāņu valodā un matemātikā.

Stipendijas ietver transporta izdevumus uz un no Japānas, universitātes mācību maksu, kā arī ikmēneša uzturnaudu.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2017. gada 2. jūnijs.

Pārbaudes testi pētniecības stipendijas kandidātiem plānoti 2017. gada 14. jūnijā. Pārbaudes testi augstākās izglītības, tehniskās izglītības un profesionālās izglītības stipendiju kandidātiem plānoti 2017. gada 15. jūnijā.

Atlases 2. kārta – intervija – plānota 2017. gada 28. jūnijā.

Papildu informācija un pieteikuma anketas pieejamas Japānas vēstniecības mājaslapā un Japānas vēstniecībā Rīgā, Vesetas ielā 7.

Pieņemšanas laiks darba dienās: 10:00 – 13:00, 14:00 – 17:30
Tālrunis saziņai: 67812001, e-pasts: zaiga.stankevica@rg.mofa.go.jp  

08.05.2017

2017. gada 13. un 14. oktobrī RTU Arhitektūras fakultātē notiks RTU 58. Starptautiskās zinātniskās konferences sekcija Arhitektūra and pilsētplānošana. Aicinām kolēģus pieteikt savu dalību konferencē līdz 22. jūnijam!

Konferences mērķis ir veicināt akadēmisko diskusiju par aktuāliem arhitektūras un pilsētvides veidošanas jautājumiem, kā arī publiskot jaunākos arhitektūras un pilsētplānošanas jomas problēmu pētījumu rezultātus.

Konferences tematiskie virzieni

 • Kultūras mantojuma aizsardzība un arhitektūras teorija;
 • Arhitektūras un pilsētplānošanas lokālas un globālas tendences;
 • Ilgtspējības aspekti pilsēttelpas veidošanā.

Nosacījumi reģistracijai un kopsavilkumiem

Reģistrācijas forma jāaizpilda un kopsavilkums līdz 22. jūnijam jānosūta uz adresi: alisakorolova@gmail.com.

Konferences dalībniekiem dalības maksa is EUR 80, ja maksājums tiek veikts līdz 31. augustam. Pēc 31. augusta dalības maksa ir EUR 100. Maksājot konferences dienā konferences vietā - EUR 150. Dalības maksa nodrošina pieeju konferences darba sesijām, spirdzinājumus konferences starpbrīžos, pusdienas konferences norises vietā un konferences noslēguma vakariņas vienai personai.

Bezmaksas dalība ir pieejama RTU AF mācībspēkiem un studentiem, kā arī konferences klausītājiem. Šis statuss nodrošina pieeju konferences darba sesijām un spirdzinājumus konferences starpbrīžos.    

Dalības maksu lūdzu pārskaitīt:
Rīgas Tehniskā universitāte
VAT Reg. No. LV-90000068977
Adrese: Kaļķu iela 1, Rīga LV-1658, Latvija
Banka: VALSTS KASE

IBAN: LV46TREL915101S000000

SWIFT: TRELLV22

Maksājuma informācijā lūdzu norādīt: Architecture – 58 th Conference

Konferences darba valoda ir angļu valoda.

Publicēšanas iespējas

Konferences rakstus ir iespēja publicēt recenzētā RTU Zinātniskajā žurnālā Architecture and Urban Planning (ISSN 1691-4333).  Publikācijas plānotas 2017. un 2018. gadā. Reģistrētiem konferences dalībniekiem publikācija žurnālā ir bezmaksas. 

 Svarīgi datumi:

22. jūnijs

Reģistrācija un kopsavilkumu iesūtīšana

7. jūlijs

Dalības akceptēšana

15. septembris

Konferences rakstu iesūtīšana

13. oktobris

RTU konferences sekcija Architecture and Urban Planning, konferences vakariņas

14. oktobris

 RTU konferences plenārsēde

Kontakti:

Rīgas Tehniskās universitātes 
Arhitektūras fakultāte
Ķīpsalas iela 6, Rīga LV-1048, Latvia
Alisa Koroļova
e-pasts: alisakorolova@gmail.com
tālrunis: 26866511

03.05.2017

No 26. jūlija līdz 5. augustam Rīgā notiks starptautiska vasaras skola «The Big Reset on Neighbourhood Design. Islands in the Stream: Bridging Neighbourhoods».

To organizē RTU Arhitektūras fakultāte sadarbībā ar kolēģiem no Beļģijas, Francijas, Nīderlandes, Portugāles, Turcijas un Vācijas.

Starptautiskā vasaras universitāte iecerēta kā radoša ideju ģenerēšanas laboratorija, kurā studenti universitātē apgūtās zināšanas var likt lietā reālu problēmsituāciju risināšanā. Topošie pilsētplānotāji, arhitekti, dizaineri strādās starpdisciplinārās un starptautiskās komandās. Viņu uzdevums būs izanalizēt esošo situāciju vairākās Rīgai svarīgās ūdensmalu tuvumā esošās apkaimēs ar bagātu vēsturi - Rīgas vēsturiskajā centrā, Ķīpsalā,Zunda kanāla krastos, Lucavsalā, un ieskicēt šo teritoriju attīstības scenārijus, piedāvājot konkrētus risinājumus, kā, iesaistot iedzīvotājus un sakārtojot infrastruktūru, pilnvērtīgi izmantot esošo teritoriju potenciālu un radīt kvalitatīvu dzīves telpu, saglabājot to savdabīgo identitāti un kultūrvēsturiskās vērtības. 

Vasaras universitātes darbs noritēs angļu valodā. Programmā iekļautas teorētiskas un praktiskas nodarbības: lekcijas, diskusijas, mācību ekskursijas, objektu apsekojums un analīze. Lielāko daļu laika studenti pavadīs, radot Rīgas apkaimēs iedzīvināmus projektus.

Vasaras universitātes dalībnieki RTU un tās partneraugstskolu profesoru vadībā darba grupās (apmēram 10 dalībnieki katrā) iepazīsies ar Rīgas vēsturiskā centra, Zunda kanāla, Ķīpsalas un Lucavsalas vēsturisko attīstību, tradīcijām, lomu pilsētas kopējā ainavā, veiks šā brīža problēmu analīzi un piedāvās to iespējamos risinājumus un savus nākotnes scenārijus šīm apkaimēm.

Darba gaitā studenti savas idejas neformālās sarunās un diskusijās apspriedīs ar praktizējošiem arhitektiem un pilsētplānotājiem, sociologiem, antropologiem, ekonomistiem, kā arī vietējiem iedzīvotājiem. 

Darba grupās tapušie Rīgas apkaimju attīstības projekti būs apskatāmi izstādē RTU APF telpās un fakultātes mājaslapā.

Līdz 15. maijam RTU AF studenti aicināti iesūtīt savus pieteikumus - pieteikuma anketas, CV un motivācijas vēstuli - dalībai šajā vasaras skolā. RTU studentiem dalības maksa nav jāmaksā.

Sīkāka informācija

02.05.2017
Latvijas jaunieši līdz 25 gadu vecumam var pieteikties Šrilankas valdības stipendijai, lai studētu bakalaura studiju programmā kādā no valsts universitātēm Šrilankā.
 
Pieteikšanās termiņš – 2017. gada 4. maijs. 
 
 
 
 
Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar  Aiju Jakoviču, e-pasts: aija.jakovica@viaa.gov.lv, tālr.: 67814331.
27.04.2017

Pages