RTU delegācijas vizīte Lvivā

Latvian

No 2017. gada 20. līdz 22. aprīlim RTU delegācija viesojās Lvivas (Ukraina) Nacionālajā politehniskajā universitātē (NPU).

RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis, AF dekāns Uģis Bratuškins un AF Arhitektūras vēstures un teorijas katedras vadītājs Jānis Krastiņš, atsaucoties Latvijas Republikas Goda konsula Lvivā Volodimira Garculas uzaicinājumam, devās uz Lvivu, lai tiktos ar kolēģiem un parrunātu sadarbības veicināšanu starp  Latviju un Ukrainu izglītības un kultūras jomā.

Vizītes laikā RTU pāstāvji Lvivas NPU atklāja Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas ceļojošo izstādi “Latvijas arhitektūra 19.-21. gadsimtā” un “Rīgas jūgendstila arhitektūra”.

Notika sarunas ar Lvivas NPU rektoru Juriju Bobalo, iepazīšanās ar arhitektūras studiju gaitu un rezultātiem, kā arī tikšanās ar mācībspēkiem un studentiem. Profesors Jānis Krastiņš nolasīja lekciju par Rīgas jūgendstila arhitektūras konsekvencēm Eiropas arhitektūras kontekstā, kā arī spilgtākajiem piemēriem.

Latvijas un Ukrainas sakaru veicināšanas vizītē piedalījās arī Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Gvido Princis, kurš sniedza pārskatu par Rīgas attīstības aktualitātēm.

Latvijas pārstāvji  tiešraides pārraidē Lvivas televīzijā iepazīstināja skatītājus ar vizītes mērķiem un iezīmēja konkrētas nākamās sadarbības perspektīvas.

Vizīti atbalstīja Latvijas Republikas vēstniecība Ukrainā, un tās norisē aktīvi piedalījās arī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Ukrainā Juris Poikāns.

Kategorija: