Starptautiskā vasaras skola «Instant Summer School»

Latvian

No 23. jūlija līdz 6. augustam Cēsīs notika gadskārtējā RTU APF un FOLD rīkotā starptautikā vasaras skola. Tajā piedalījās 28 dalībnieki no 17 valstīm. 

Vasaras skolas tēma šogad bija veltīta arhitektūras valodai, kurā, iedvesmojoties no «emoju» lietojuma pakāpeniskas ieviešanas konvencionālajā valodā, topošie arhitekti bija aicināti pētīt, sastādīt un uzlabot pēkšņas arhitektūras vārdu krājumu. Divu nedēļu garumā vasaras skolas dalībnieki meklēja atbildi uz jautājumu: «Vai arhitekti var rast jaunus veidus, kā komunicēt ar sabiedrību?»

Vasaras skolas noslēgumā Cēsu vecā alus brūža teritorijā tika atklātas divas telpiskas instalācijas, kas ir lielākās vasaras skolas pastāvēšanas vēsturē. Tās tapušas divās radošajās darbnīcās.

Darbnīcas «Prototype» dalībnieki iedvesmojās no inženiera Imanta Priedīša atmiņu stāsta par darbu Cēsu alus brūzī, kā arī dažādos laika periodos tapušo celtņu materialitātes. Vides instalācija «Archive of Truth and Bluff» ir koka režģis, kas ved ceļojumā cauri brūža būvvēsturei uz tā iespējamo nākotni. Tā vainagojas ar terasi mākoņos, no kuras paveras skats uz Pils parku. Objekts tapis latviešu arhitektu Austra Mailīša un Andras Odumānes, kā arī viņu kolēģa no Japānas Reidži Kobajaši (Reiji Kobayashi) vadībā.

Darbnīcā «Building Works Unit» tapis 13 metrus garš tilts «Night Train» — sliežu ceļš ar kustināmu vagonu, kas četrās dažādās pozīcijās kalpo atšķirīgām funkcijām un aktivizē telpu ap sevi. Tilta vienā galā atrodas galds, kas izmantojams būvsapulcēm, pusdienām vai saviesīgiem pasākumiem, bet otrā — pārkare ar skatu uz Pils parku. Pārvietojamais vagons kalpo gan kā skaņas, gan gaismas avots, lai akcentētu vienu no brūža simboliem — skursteni. Darbnīcas vadītāji ir Vīnē strādājošais latviešu arhitekts Niklāvs Paegle un viņa kolēģi no Londonas Tomass Randels–Peidžs (Thomas Randall–Page) un Teodors Molojs (Theodore Molloy).

Foto: Kaspars Kursišs

Kategorija: